Mental Runner

Zabudowane rękawiczki na siłownie czy modele z odsłoniętymi palcami?

Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko zabudowane rękawiczki na siłownie, ale również modele z odsłoniętymi palcami. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać największe zalety i wady poszczególnych rękawic.

Jakie modele wybrać?

Zabudowane rękawice na siłownie skierowane są przede wszystkim dla tych osób, które ćwiczą crossfit. Jak łatwo się domyślić w zabudowanych rękawiczkach na siłownie całe ręce zabezpieczone są w trakcie wysiłku fizycznego. W rękawicach zabudowanych bez żadnego większego problemu można podnosić duże ciężary albo podciągać się na drążku. Niektóre modele mają nawet specjalne nakładki na palce, dzięki czemu można obsługiwać telefon dotykowy. Rękawice zabudowane doskonale sprawdzą się w chłodniejsze dni. Modele z odsłoniętymi palcami pozwalają wykonywać swobodne ruchy. Rękawice tego typu zapewniają ochronę najbardziej newralgicznych miejsc.

Rękawice ze ściągaczami

Osoby, które są po kontuzji powinny postawić na rękawiczki na siłownie z usztywnieniem. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale modele tego typu zapewniają dodatkową ochronę przed skręceniem kostki. Profesjonalne rękawice na siłownie ze ściągaczami (zobacz takie) idealnie nadają się do podnoszenia większych ciężarów. Warto jednak wspomnieć o tym, że ręce bardzo szybko przyzwyczajają się do wsparcia, dlatego też trudno jest później powrócić do klasycznych rękawic bez ściągaczy.