Mental Runner

Jaka szczęka mma jest najlepsza?

W czasie treningów mieszanych sztuk walki szczęka jest szczególnie narażona na ciosy, a tym samym na urazy i uszkodzenia. Podczas sparingów, ale również zwykłych treningów zawodnicy przyjmują wiele ciosów w okolice twarzy, szczególnie żuchwy. W związku z tym zarówno podczas ćwiczeń, jak i turniejów niezbędne są ochraniacze, które wyglądem przypominają nakładki na zęby i dokładnie odpowiadają ich kształtowi. Produkowane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które amortyzują uszkodzenia.

Szczęka mma – kiedy ją stosować?

szczęka mma

Szczęka mma z tej strony, jest niezbędna nie tylko podczas walki, ale również ćwiczeń. Nakładka pozwala skutecznie chronić wrażliwe na urazy zęby, zapobiegając ich skruszeniu lub nawet utracie. W ten sposób można też uniknąć wysokich kosztów naprawy zębów lub ich rekonstrukcji. Niewielka inwestycja, a przede wszystkim profilaktyka są zatem istotne w sportach walki. Szczęka mma jest bardzo podobna do tych używanych w pozostałych sportach walki.

Szczęka mma – rodzaje

Biorąc pod uwagę konstrukcję, szczękę mma można podzielić na trzy kategorie:

  • jednowarstwowe. Powstają z jednej warstwy materiału, zwykle silikonu,
  • żelowe (wielowarstwowe). Powstają nawet z kilku warstw materiału z użyciem różnorodnych technologii produkcji. Najczęściej mają specjalną warstwę żelową, która odpowiada za tłumienie wstrząsów w czasie uderzeń. Elastyczna postać ochraniacza sprawia, że łatwiej dopasowuje się do szczęki. Kolejne warstwy dodatkowo rozpraszają i amortyzują ciosy, co zmniejsza ryzyko obrażeń,
  • protetyczne – wykonywane na specjalne zamówienie u specjalisty, dlatego niezbędne jest wykonanie odlewu szczęki.