Mental Runner

Jak zacząć biegać?

Zbilansowana dieta i uprawianie sportu to klucz do zachowania szczupłej sylwetki. Bycie w formie jest uzależniające – kto raz zazna potreningowych endorfin, z pewnością regularnie będzie po nie wracał. Jak wiadomo, najtrudniejsze są początki.

Wiele osób codziennie obiecuje sobie, że zacznie biegać i przekłada ten plan przez kolejne dni, miesiące, lata. Bieganie to sport, który praktycznie nic nie kosztuje – wystarczą w miarę wygodne sportowe buty i można pruć przed siebie. Dopiero później, gdy polubi się to hobby można dokupić sobie dodatkowe akcesoria – koszulki z termoregulacją czy plecak biegowy.

Jak zacząć biegać?

Jeśli ktoś nie ma wyrobionej formy i do tej pory był ze sportem na bakier, ważne aby rozpoczął uprawianie nowej aktywności fizycznej od małych kroków. Warto zacząć od szybkich spacerów, zwanych marszobiegami. Po kilku tygodniach można spróbować biegać interwałowo – co znaczy przez minutę biec a kolejną minutę zastąpić marszem. Następnie można już biegać nie robiąc przerw, zwiększając jedynie dystans lub czas treningu. Wiele osób, które kiedyś również zaczynało, dzisiaj bierze udział w maratonach!

W jaki plecak biegowy zainwestować?

Jeśli ktoś już zakocha się w bieganiu i będzie kilka razy w tygodniu wybierał się na przebieżki, warto pomyśleć nad rozbudowaniem swoich gadżetów sportowych. Nie są one konieczne, ale ułatwiają znacznie skupienie się na ćwiczeniu a nie na uwierających spodenkach czy niewygodnej saszetce z dokumentami, która obija się nam o nogi. O zaletach plecaka biegowego słyszał z pewnością każdy amator truchtania. Warto kupić plecak biegowy (www.polarsport.pl/plecaki/plecaki-hydro.html), który będzie spełniał nasze oczekiwania za równo pod względem praktycznym jak i estetycznym. Taki sprzęt cechować powinno przede wszystkim dobre dopasowanie do sylwetki, dzięki czemu nie odczuwa się jego ciężaru podczas biegania.