Mental Runner

Jak wybrać kołyskę do brzuszków?

Mięśnie brzucha to partia ciała, na której bardzo nam zależy. Wyrzeźbiony brzuch jest marzeniem wielu osób, co wiąże się też z dobrym zdrowiem i stanem naszego kręgosłupa. Jak dobrać idealną kołyskę do brzuszków? Czym jest ten sprzęt? Jak działa kołyska tego rodzaju?

Kołyska do brzuszków

Kołyska do ćwiczenia mięśni brzucha bazuje na bardzo łatwej konstrukcji. Na rynku znajdziemy szereg rozwiązań, jakie są przeznaczone do dbania o mięśnie brzucha, jednak to właśnie kołyska jest najpopularniejsza. To specyficzny drążek, zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego, jaki może posiadać dodatkową poduszkę. Jest on wygięty tak, aby kładąc się na ziemi mieć przed sobą elementy drążka, które chwycimy rękoma. Okazuje się, że istnieje kilka konstrukcji, które różnią się materiałami, typami, wariacjami i dodatkowymi elementami. Podczas zakupu postawmy na dobrą jakość i znaną markę. 

Kołyska do brzuszków – jak działa?

kołyska do brzuszków

Działanie urządzenie jest bardzo proste. Jak sama nazwa wskazuje, użytkowanie wiąże się z kołysaniem się, co pozwala spinać mięśnie brzucha. Użytkownik kładzie się tak, jak podczas robienia brzuszków, czyli płasko na ziemi wraz z lekko zgiętymi nogami. Ręce należy trzymać na drążkach. Podczas spinania podnosi się cała kołyska do brzuszków. Ma ona za zadanie poprawić naszą technikę prawidłowego wykonywania ćwiczeń mięśni brzucha, dzięki czemu trening jest bardziej intensywny. To spore ułatwienie dla każdego, kto ma problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Konstrukcja wpływa na izolację mięśni brzucha od szyjnej i lędźwiowej części kręgosłupa, co znacząco wpływa na zniwelowanie dolegliwości bólowych.