Mental Runner

Cechy dobrych kijków dla narciarzy

Jazdy na nartach można się nauczyć. Tym bardziej, że swoje usługi poleca wielu wyszkolonych instruktorów, zapraszających na lekcje w góry, jak również na sztuczne stoki narciarskie. Aby móc jednak nauczyć się tej trudnej sztuki, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. O czym dokładnie jest mowa? Nie tylko na myśli należy mieć narty, ale również kijki. Nie można ich traktować tylko jako gadżet, ale jako przydatny, praktyczny element, ułatwiający jazdę po różnych miejscach.

Elementy kijków narciarskich

Kijki Leki, a także innych firm, oferowane są przez najróżniejsze sklepy sportowe. Warto je poznać, z jakich elementów się składają, aby nieco ułatwić sobie ich późniejszy wybór. Otóż, poznanie kijków warto rozpocząć od talerzyka znajdującego się u dołu.

Występują one w różnych rozmiarach. Talerzyki o małej średnicy dobre są do jazd, jakie odbywa się po specjalnie przygotowanych trasach. Te nieco większe talerzyki dedykowane są do jazdy, po nieco bardziej delikatnym puchu. Średnie talerzyki dedykowane są do jazdy po praktycznie wszystkich miejscach.

Nie tylko uchwyty przy kijkach

Kijki Leki, a także inne, wyposażone są w specjalne uchwyty. Gripy muszą mieć ergonomiczne kształty, dzięki czemu żadna osoba nie będzie miała problemu z tym, aby chwycić je w swoje ręce. W szczególności, jeżeli mowa o kobietach i dzieciach, których rozmiar rąk zdecydowanie różni się od dłoni mężczyzn. Przy uchwytach znaleźć można paski.

Niektóre kijki https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Kije_Kije-Leki-528.html ich nie mają, ale jednak lepiej wybrać paski, aby móc sobie zapewnić lepsze trzymanie. Niektóre kijki mają tak specjalnie skonstruowane paski, że w razie upadku, odpinają się one, dając większe poczucie bezpieczeństwa. Te kijki, bez pasków, polecane są poza trasy, gdzie częściej ma się do czynienia z trudniejszymi warunkami. Łatwiej da się uniknąć wtedy zagrożenia.