Mental Runner

Białko na odchudzanie – rewolucja w świecie odżywek

Ktoś mógłby pomyśleć, że białko na odchudzanie, a konkretniej: odżywka białkowa nie będzie najlepszym pomysłem przy diecie odchudzającej. Czy nie jest tak, że trzeba obcinać kalorie, a nie dodawać je? Oczywiście, jednak niedobór białka w diecie odchudzającej nie tylko sprawi, że będzie ona wycieńczająca, ale również obniży jej skuteczność. Dlaczego tak się dzieje i czemu białko na odchudzanie to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdują się poniżej!

Białko na odchudzanie, czyli kilka słów o termogenezie

Nie ulega wątpliwości, że przyjmowane pokarmy wzmagają termogenezę poposiłkową. Co to takiego? Termogeneza poposiłkowa to ilość energii, która zostaje zużyta, by strawić pokarm i go przyswoić. Objawem termogenezy poposiłkowej jest uczucie ciepła, które towarzyszy spożywaniu pokarmu (niektóre osoby mogą się nawet pocić podczas i po jedzeniu).

białko na odchudzanie

Duża ilość białka w diecie redukcyjnej pozwala podnieść poziom termogenezy poposiłkowej, a w konsekwencji przyspieszyć metabolizm. Szybki metabolizm jest kluczem do skutecznego chudnięcia. Nie ma nic gorszego niż głodowe diety, które zamiast wspomagać metabolizm, hamują go. Wysoki poziom białka w diecie eliminuje ten problem.

Odżywki

Białko na odchudzanie to nie tylko białko zawarte w pożywieniu (w mięsie, nabiale, jajach). Na rynku ilość dostępnych odżywek białkowych jest bardzo duża, więc każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie. Dobre jakościowo białko na odchudzenie można kupić w sklepie Świat Supli. Takie odżywki są szczególnie polecane ludziom, których apetyt jest mniejszy lub dla tych, którzy nie mogą uzyskać odpowiedniej ilości biała z pożywienia.